Zigante – gigant na lanýže


Jediná firma, která se v Chorvatsku zabývá výkupem, zpracováním a prodejem lanýžů a výrobků z nich je Zigante tartufi se sídlem v Plovaniji u Buje. Společnost vznikla v roce 1992. O osm let později otevřela firma první obchod, specializující se na prodej lanýžů a produktů s lanýži. Byl otevřen v istrijském městečku Livade. V tomtéž roce majitel a zakladatel firmy Zigante Giancarlo Zigante nalezl kousek od Livade největší bílý lanýže na světě, který byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Nechal si udělat i bronzový odlitek, který má u vchodu do své restaurace Enoteka Zigante v Livade. Tento podnik byl v roce 2005 vyhodnocen jako nejlepší restaurace v Chorvatsku. 
V roce 2008 společnost Zigante tartufi otevřela nejmodernější továrnu na zpracování a konzervování lanýžů v Evropě o celkové ploše přibližně 1600 m2.

Naše firma je výhradním dovozcem lanýžů od istrijské firmy Zigante. Díky tomu můžete ochutnat spoustu delikates, ke kterým byste jen tak nedostali. Máte jedinečnou příležitost je vyzkoušet díky našemu eshopu.  A nebojte se, rozbíjet prasátka ani ruinovat rodinný rozpočet není třeba.