Moučník s lanýži? Budete v šoku, jak moc je dobrý

Že se dávají lanýže na těstoviny či risotta, ví asi každý. Že se přidávají do olivových olejů, másla či dokonce do sýrů a uzenin, se ví také. Ale že je používají i cukráři pro sladká jídla? No schválně, věděli jste to?

Lanýže chutnají na vejcích, v omáčkách, se sýrem i masem. Lanýže se ale přidávají i do sladkých jídel. „Velice dobře to ví naši dodavatelé z firmy Zigante, kteří pro nás mají připravený například med s lanýži a hruškový džem s černým lanýžem. Můžete obojí použít do sladkých krémů na moučníky nebo sladkou chuť zkombinovat se slanou, třeba se sýry s modrou plísní,“ říká manažerka e-shopu damelanyz.cz Zuzana Hurníková.

Její slova potvrzuje i šéfkuchař Václav Oboda. „Ta chuť lanýžů si se sladkým prostě rozumí. Osobně rád připravuji Cheesecake, recept najdete v každé kuchařce, ovšem s tím rozdílem, že dávám do sýrového krému z Mascarpone i pár lžiček bílé Tartufaty. Moučník pak ještě před podáváním lehce pokapu lanýžovým medem. Je to neskutečná delikatesa,“ doporučuje šéfkuchař.

Jeho kolegové, kteří vaří v restauraci patřící firmě Zigante na Istrii, zase všem doporučují lanýžovou zmrzlinu. Postup je jednoduchý, do kvalitní smetany Cremefraiche vmícháte cukr, žloutky, trochu mléka a pár lžiček hruškového džemu s lanýži. Směs pečlivě vymícháte a dáte buď do zmrzlinovače nebo do vzduchotěsné mísy a na mrazák, krém je ale třeba po půlhodině vždy promíchat. Podává se s lístky máty a ovocem.